0
 
 
 
 
Karpacka Troja
PL EN
tel.: 134405040
Trzcinica 646, 38-207 Przysieki
Karpacka Troja Zaprasza
 
 
Wybierz dzień
Luty
Sob Nie Pon Wt Śr Cz P
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28    
 
Warsztaty
Karpacka Troja
Telefon: 134405040
Adres mail:
 

WARSZTATY

Gry i zabawy Słowian to warsztaty inspirowane średniowiecznymi zmaganiami wojów. Podczas zajęć dzieci biorą udział w szeregu konkurencji i gier sprawnościowych. Warsztaty odbywają się na świeżym powietrzu. Czas: 90 min. Cena 200 zł./grupa

 
 


Młody archeolog. Zawód archeologa często kojarzony jest z wielką pasją i przygodą. Podczas warsztatów uczestnicy przekonają się jak jest w rzeczywistości. Podczas zajęć będzie można zapoznać się w terenie z metodami badań archeologicznych, zobaczyć kolejne etapy pracy archeologa związane z eksploracją oraz  dokumentacją odkryć. Młodzi archeolodzy sami będą mogli spróbować sił w specjalnie przygotowanym wykopie archeologicznym. Czas: 90 min. Cena: 200 zł./grupa.

 
 
 


Warsztaty ceramiczne przygotowano z myślą o różnych grupach wiekowych (dzieci w wieku przedszkolnym, szkolnym, młodzież, dorośli) dostosowując program do możliwości i umiejętności uczestników. Celem zajęć jest zapoznanie z historią wytwórczości ceramicznej, zaznajomienie uczestników z podstawowymi technikami lepienia i zdobienia oraz z poszczególnymi formami naczyń (ze szczególnym uwzględnieniem ceramiki wytwarzanej przez grupę pleszowską kultury mierzanowickiej, ludność kultury Otomani-Füzesabony oraz Słowian). Aktywna forma zajęć daje możliwość lepszego przyswajania przekazywanych informacji. Powstałe w czasie zajęć naczynia lub formy ceramiczne zabierane są przez uczestników lub opcjonalnie pozostawiane do wypalenia w piecu ceramicznym. Czas: 90 min. Cena: 200 zł/grupa.

 
 
 
 

Warsztaty łucznicze. Łuk stanowi jedną z najstarszych i najbardziej znanych form broni miotającej. Służył człowiekowi od pradawnych czasów. Przez tysiąclecia używano go w boju, podczas polowań jak również w sporcie. Pomimo, że na przestrzeni dziejów zmieniała się jego forma oraz materiały wykorzystywane do produkcji, to jego funkcja pozostała niezmienna. Obecnie używany jest przede wszystkim jako broń sportowa, choć w dalszym ciągu istnieją społeczeństwa, w których służy do polowań. Zajęcia mają na celu zapoznanie uczestników z najsłynniejszą bronią świata. Obejmują część teoretyczną, w trakcie której przedstawione zostaną różne typy łuków oraz metody jego produkcji oraz część praktyczną w postaci nauki posługiwania się łukiem na strzelnicy. Czas: 90 minut. Cena: 200 zł./grupa.

 
 
 


Kuchnia pradziejowa. Zajęcia poprzedzać będzie wykład mówiący o sposobach zdobywania pożywienia przez ludność pradziejową oraz technikach uprawy ziemi przez społeczności rolnicze. Prezentowane będą  różnego rodzaju narzędzia i sprzęty kuchenne, będące replikami zabytków pradziejowych. Podczas warsztatów uczestnicy samodzielnie będą mogli zrobić mąkę na specjalnie przygotowanych żarnach zarówno z epoki brązu jak i z wczesnego średniowiecza. Poznają sposoby przygotowania potraw z iście pradziejowego menu.  Czas: 90 minut. Cena: 200 zł./grupa. 

 
 
 

Ścieżka edukacyjna dofinansowana przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Rzeszowie.

Zabawkarstwo. Zabawki towarzyszyły dzieciom od wieków. Dziś zabawki kojarzą się z kolorowymi plastikowymi lub pluszowymi figurkami, klockami. Kiedyś wyglądały inaczej. Podczas warsztatów dzieci zobaczą w jaki sposób wykonać lalkę z kawałka lnu, zrobić jej włosy ze sznurka a oczy z glinianych paciorków. Z kawałka patyka i suchej trawy można wyczarować konika lub pieska, a z pasków drewna związać laleczkę. Warsztaty w twórczy sposób pomogą rozwijać dziecięcą wyobraźnię i zaproponują ciekawy sposób spędzania czasu. Czas: 90 min. Cena: 200 zł./grupa.

 
 
 


Warsztaty malowania tradycyjnych pisanek. Pisanka jest jednym z głównych symboli Świąt Wielkanocnych. Tradycja  malowania jajka sięga starożytności. W okresie przedświątecznym zapraszamy wszystkich zainteresowanych na warsztaty malowania pisanek, podczas których poznają techniki ich zdobienia, a wykonaną własnoręcznie pisankę, będzie można zabrać do domu.

 
 
   
 
 


Warsztaty zimowe. W sezonie zimowym w Skansenie Archeologicznym Karpacka Troja w Trzcinicy będzie realizowany cykl warsztatów na który, serdecznie zapraszamy dzieci i młodzież szkolną. Nowością oferty zimowej będą warsztaty słowiański „look”. Dzieci zapoznają się z ubiorem noszonym przez Słowian, jego zdobnictwem, poznają poszczególne elementy stroju, a także noszoną wówczas biżuterię. Ponadto będzie można wziąć udział w warsztatach edukacyjnych poświęconych wykonywaniu ozdobnych sakiewek inspirowanych rzemiosłem pradziejowym. Polecamy także warsztaty nauki pisania na glinianych tabliczkach pismem klinowym,  zainspirowane historią starożytnej Mezopotamii.   Zajęcia realizowane będą w terminie od 1 grudnia 2016  do 31 marca 2017, w promocyjnej cenie 5 zł od uczestnika. Sakiewki lub gliniane tabliczki, które powstaną podczas warsztatów będą zabierane przez dzieci. Rezerwacja miejsc: 13 440 50 40.  

 
 
 
 
 


Rolnictwo i rośliny uprawne w pradziejach oraz w okresie wczesnego średniowiecza. Zajęcia poprzedzać będzie krótki wykład poświęcony technikom uprawy ziemi w okresie pradziejowym i we wczesnym średniowieczu. W trakcie warsztatów uczestniczy zapoznają się z replikami narzędzi używanych w dawnych czasach oraz ich praktycznym wykorzystywaniem.  Czas: 90 minut. Cena: 200 zł./grupa.  

Ścieżka edukacyjna dofinansowana przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Rzeszowie.

Rozpoznawanie gatunków roślin i drzew na terenie grodziska. Zajęcia będzie poprzedzał wykład na temat roślinności występującej na grodzisku „Wały Królewskie” w Trzcinicy. Podczas warsztatów uczniowie będą poruszać się wyznaczonymi ścieżkami edukacyjnymi przy których są tablice z informacjami o tych roślinach. Uczestnicy zajęć będą mogli zobaczyć rośliny i drzewa i zapoznać się z ich zastosowaniem. Czas: 90 minut. Cena: 200 zł./grupa. 

Ścieżka edukacyjna dofinansowana przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Rzeszowie.

  
 
 
 
 
Karpacka Troja © 2018   Facebook Youtube
pict
pict
pict
pict
pict
pict