0
 
 
 
 
Karpacka Troja
PL EN
tel.: 134405040
Trzcinica 646, 38-207 Przysieki
Karpacka Troja Zaprasza
 
 
Wybierz dzień
Sierpień
Sob Nie Pon Wt Śr Cz P
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31  
 
Lekcje muzealne
Karpacka Troja
Telefon: 134405040
Adres mail:
 
1/3
Ku wieczności
 
Lekcja muzealna
Ku wiecznosci. Obrzędy pogrzebowe na ziemiach polskich od epoki kamienia do początków chrześcijaństwa. Uczestnicy zajęć poznają sposoby pochówku zmarłych w różnych epokach oraz rozmaite rytuały pogrzebowe dawnych mieszkańców ziem polskich. Archeologia w dużym stopniu przyczynia się do poznania wyobrażeń religijnych dawnych kultur, a badania dawnych zwyczajów grzebalnych to kopalnia wiedzy, dzięki której dawne obyczaje sprzed tysięcy lat zostają przed nami odkryte.
 
 
Przyroda i rośliny chronione na grodzisku Wały Królewskie.
 
Lekcja muzealna
Przyroda i  rośliny chronione na grodzisku Wały Królewskie. Grodzisko „Wały Królewskie” to obszar o bogatych walorach przyrodniczo-krajobrazowych. Na terenie grodziska występują rośliny chronione zarówno całkowicie, jak i częściowo. Wszystkie te rośliny zostaną zaprezentowane podczas lekcji muzealnej. Dodatkowo omówione zostanie zastosowanie roślin w pradziejach i w okresie wczesnego średniowiecza. Podczas zajęć uczniowie dowiedzą się o historycznych sposobach wykorzystania drewna, które dziś są zapomniane. Ścieżka edukacyjna dofinansowana przez Wojewódzki Fundusz Ochrodny Środowiska i Gospodarki Wodnej w Rzeszowie.
 
 
Rolnictwo w pradziejach i okresie wczesnego średniowiecza.
 
Lekcja muzealna
Rolnictwo w pradziejach i okresie wczesnego średniowiecza. Blisko 12 tysięcy lat temu, na Bliskim Wschodzie, rozpoczął się wieki przełom w dziejach ludzkości – powstanie rolnictwa, które wiążę się z przejściem człowieka od łowiectwa i zbieractwa do uprawy roli. Rewolucja neolityczna była jednym z najdonioślejszych wydarzeń w dziejach cywilizacji. Uczestnicy zajęć dowiedzą się, w jaki sposób, gdzie i dlaczego doszło do tych zmian. Zajęcia mają także zapoznać słuchaczy  z gospodarką prowadzoną w początkach epoki brązu i wczesnym średniowieczu na grodzisko „Wały Królewskie”, w oparciu o badania archeologiczne, które dostarczyły wiele interesujących danych o gospodarce i środowisku przyrodniczym ludności osady.     Ścieżka edukacyjna dofinansowana przez Wojewódzki Fundusz Ochrodny Środowiska i Gospodarki Wodnej w Rzeszowie.
 
 
Sztuka starożytnych Greków i Rzymian
 
Lekcja muzealna
Sztuka starożytnych Greków i Rzymian. Kultura i sztuka antycznej Grecji i Rzymu wywarły ogromny wpływ na rozwój cywilizacji europejskiej. Od samego początku stanowiły źródło inspiracji dla potomnych. Powstałe wówczas zabytki architektury odwiedzane są dzisiaj przez setki milionów turystów rocznie, a rzeźby, pomimo upływu setek lat wciąż uchodzą za kanon piękna. Zajęcia stanowić będą wędrówkę przez poszczególne etapy rozwoju antycznej sztuki greckiej i rzymskiej, uzupełnianą informacjami o kulturze Antyku.
 
 
Sztuka starożytnej Mezopotamii i Egiptu
 
Lekcja muzealna
Sztuka starożytnej Mezopotamii i Egiptu.Zigguraty i piramidy. Lamassu i potężne posągi faraonów… To tylko wybrane elementy składające się na obraz sztuki najstarszych cywilizacji starożytnych powstałych w dorzeczu Tygrysu i Eufratu oraz nad Nilem. Zajęcia, ilustrowane dużą ilością fotografii, mają na celu zapoznanie słuchaczy z najważniejszymi zabytkami sztuki starożytnej Mezopotamii oraz Egiptu, które po dziś dzień budzą podziw i zachwyt.
 
 
 
 
 
 
 
Karpacka Troja © 2017   Facebook Youtube
pict
pict
pict
pict
pict